Self-publishing
Aktualności

Pierwszy w Europie środkowej Xerox Trivor 2400 HD

Na przełomie 2019/2020 jako pierwsi w Polsce i w Europie Środkowej zainstalowaliśmy najszybszą maszynę rolową do czarno-białego ink-jetowego druku cyfrowego w jakości HD. Jej niesamowita prędkość (200 metrów na minutę), pozwala wydrukować 1340 książek formatu A5 o objętości 250 stron w ciągu godziny.

Urządzenie drukuje przy użyciu atramentów o wysokiej gęstości (HD) zoptymalizowanych do zadruku mediów niepowlekanych oraz dedykowanych powlekanych. Aktualnie do druku z roli wykorzystujemy offset 70, 80 i 90gsm, Creamy 2.0 70 i 80 gsm, Munken Print Cream 1.5 80 i 90 gsm). Na życzenie klientów możemy zamawiać papiery z listy prawie 100 przetestowanych do druku atramentowego.

Dzięki zastosowaniu papieru zwojowego czas od przyjęcia zamówienia do momentu jego druku jest wyjątkowo krótki, ponieważ papier nie wymaga wcześniejszego docinania na gilotynie. Podobnie po druku – dzięki liniom do cięcia Hunkeler gotowy blok książki trafia bezpośrednio do oklejarki.

Co najważniejsze, Xerox Trivor pozwala na dostosowanie wielkości kropli do rodzaju drukowanej pracy. Dzięki temu jako pierwsi w Polsce oferujemy druk monochromatyczny w jakości 1200 dpi.

Instalacja Xerox Trivor 2400 HD:

Specyfikacja techniczna:

Szerokość papieru  maksymalne 511 mm
Szerokość druku     maksymalnie 474 mm
Gramatura papieru - minimalna 39 g/m²
Gramatura papieru - maksymalna 160 g/m², możliwe użycie mediów o wyższej gramaturze po wcześniejszym przetestowaniu.
Typy mediów Papier niepowlekany (Offset, Creamy, Munken, itp.)
Papier powlekany dedykowany do druku atramentowego
Drukujesz nakłady 1000 i większe? Sprawdź POD+