Self-publishing
Aktualności

Moc dodatkowych kolorów w maszynie Xerox Iridesse

Na początku grudnia rozbudowaliśmy nasz park maszynowy o 8 maszynę drukującą Xerox – model Iridesse. Dzięki opcji druku HD oraz użyciu aż 6 stacji drukujących znacznie zwiększyliśmy nasze możliwości i jakość kolorowych wydruków i okładek.

Xerox Iridesse to wszechstronna i dobrze wyposażona maszyna produkcyjna spełniająca rzetelnie wszelkie oczekiwania w zakresie rozsądnych kosztów druku niskonakładowego, personalizacji i szybkości realizacji we współczesnym zautomatyzowanym środowisku. Prędkość dochodząca do 120 stron na minutę, szereg opcji zintegrowanego wykańczania, możliwość drukowania na mieszanych nośnikach o maksymalnej gramaturze 400 g/m2 to zalety, dzięki którym możemy śmiało podejmować się bardzo zaawansowanych zleceń poligraficznych.

Nasza nowa maszyna jest pierwszym urządzeniem tonerowym, potrafiącym drukować aż 6 kolorami jednocześnie. Co więcej, zadrukowany, a nawet zadrukowany i zafoliowany papier można ponownie włożyć do maszyny i uzyskać niesamowite efekty np. lakieru wybiórczego na zafoliowanej okładce. Poza 4 kolorami standardowymi CMYK maszyna może drukować lakierem bezbarwnym, kolorem białym (nawet na czarnych podłożach, w jednym lub w dwóch przelotach), kolorami metalicznymi – srebrem i złotem. 

Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom ułożenia 6 mechanizmów drukujących Iridesse pozwala na druk całej palety kolorów metalicznych połączonych z kolorami CMYK dzięki nałożeniu się i przenikaniu tonerów. Jest to efekt bardzo trudny i bardzo kosztowny w druku offsetowym, a u nas można go wykonać nawet na jednym egzemplarzu. 

Specyfikacja techniczna:

Wymiary papieru - minimalne 182 mm x 182 mm
Wymiary papieru - maksymalne 330 mm x 1199.9 mm
Gramatura papieru - minimalna 52 gsm
Gramatura papieru - maksymalna 400 gsm
Prędkość druku 120 str./min (A4), 52-400 g/m2
Rozdzielczość 2400 x 2400 dpi x 1-bitowy
Rastry amplitudowy 150, 175, 200, 300 i 600
liniowy 150, 200
stochastyczny
Kolory CMYK + kolory dodatkowe: srebrny, złoty, biały, lakier bezbarwny
Typy mediów Nośniki powlekane, niepowlekane, z fakturą i barwione w masie, etykiety, wizytówki, folie samoprzylepne, papiery wzmacniane/syntetyczne, kartki okolicznościowe, papiery tłoczone, nośniki poliestrowe i inne nośniki niestandardowe
Drukujesz nakłady 1000 i większe? Sprawdź POD+